Usta permanentne

 Metody:

W naszym salonie można wykonać usta metodami:

– natrural lips

– ombre

Natural lips to technika, dzięki której uzyskasz jednolity kolor całych ust. Jest to najczęściej wybierana metoda, gdyż efekt po wygojeniu potrafi być naprawdę naturalny i nierzucający się w oczy. Metodą natural lips można uzyskać delikatny kolor, jak i bardziej intensywny.

Ombre to metoda, która podkreśla bardziej kontur ust dzięki zastosowaniu gradacji od najciemniejszego koloru do najjaśniejszego. Efekt końcowy może być również delikatniejszy, jak i mocniejszy.

Metody makijażu permanentnego, jakie oferuje nasz salon to jedne z najpopularniejszych technik. Dobieramy je indywidualnie do wyglądu, jak i oczekiwań naszego klienta. Intensywność makijażu możemy stopniować, dlatego nie należy obawiać się efektu końcowego. Pamiętaj, że po zabiegu makijaż musi być ciemniejszy, aby potem móc cieszyć się pięknym wygojeniem.

Czy zabieg jest bolesny?

Bolesność zabiegu jest odczuwalna przez każdego bardzo indywidualnie. Wpływ na to ma wiele czynników: jakość dnia, składniki aktywne, które mogą zwiększać lub zmniejszać uczucie bólu, cykl kobiecy, stres, kofeina i wiele innych.

Czynniki mające wpływ na jakość makijażu permanentnego:

Czynników wpływających na trwałość makijażu permanentnego jest bardzo dużo. Uważa się, iż makijaż powinien utrzymywać się średnio od kilku miesięcy do nawet 2-3 lat. W przypadku kresek permanentnych jest to okres nawet powyżej 5 lat! Jednym z czynników mających duży wpływ na trwałość jest częste występowanie opryszczki. Może ona spowodować odbarwienia w miejscu występowania jej. Kolejnym aspektem jest stosowanie się do zaleceń po zabiegowych, które dobierane są indywidualnie do typu skóry oraz zastosowanego pigmentu, dlatego tak ważne jest niesugerowanie się koleżanką lub wpisami na forach internetowych. Im bardziej odpowiedzialne podejście klientka do zaleceń po zabiegowych, tym lepsze efekty po wygojeniu oraz po czasie noszenia makijażu permanentnego. Problemy hormonalne to bardzo częsty problem ,z którym zmierzają się kobiety. Niestety poważne zmiany lub pogorszenie się stanu zdrowia klienta może wpłynąć na trwałość makijażu oraz jego wygląd. Wystawianie mikropigmentacji bez odpowiedniego zabezpieczenia go na promieniowanie słoneczne ma destrukcyjny wpływ na pigment. Może on mocno skrócić czas trzymania się makijażu, a także spowodować odbarwienie się koloru. Stosowanie zabiegów kosmetycznych polegających na złuszczaniu naskórka za pomocą kwasów lub użycie

Przygotowanie przed zabiegiem:

Należy pamiętaj o bardzo intensywnym nawilżaniu ust przez około tydzień przed zabiegiem. Suche i spierzchnięte usta gorzej przyjmują pigment. Można wykonać peeling w celu wygładzenia, aby pigment lepiej się wchłaniał, a efekt był równomierny i wyrazisty. W przypadku wystąpienia opryszczki należy odczekać 2 tygodnie po całkowitym wygojeniu się jej.

Zalecenia po zabiegu:

Po zabiegu zapigmentowane miejsce będzie podrażnione, zaczerwienione oraz opuchnięte. Opuchlizna może schodzić nawet do 24H!

Kolor bezpośrednio po zabiegu będzie za ciemny. Jest to przejściowy okres. Finalny efekt pigmentacji można ocenić dopiero po 6 tygodniach, kiedy kolor się ustabilizuje, a jego intensywność może spaść o około 40%.

Pielęgnacja po zabiegu jest dostosowana do rodzaju użytego pigmentu oraz skóry klienta, dlatego tak ważne jest słuchanie się swojego zabiegowca, a nie sugerowanie się różnych opinii na forach internetowych czy znajomego.

Przez 24h po pigmentacji zakazuje się spożywania napoi zawierających kofeinę, spożywania alkoholu oraz leków rozrzedzających krew np. aspiryna.

Podczas kąpieli należy uważać na okolicę pozabiegową, aby jej nie rozmoczyć i nie nałożyć żadnych detergentów.

Po pigmentacji każdej partii zakazuje się korzystania z basenu, saun oraz solarium przez co najmniej 30 dni po pigmentacji.

W przypadku pigmentacji ust po zabiegu przez 3 godziny co 30 minut przecierać usta wacikiem nasączonym roztworem soli fizjologicznej lub przegotowaną, letnią wodą. Po upływie 3 godzin czynność tą powtarzaj co godzinę do końca dnia. Kolejnego dnia czynność tą powtórz po przebudzeniu. Od tego momentu można zacząć stosować preparat otrzymany od zabiegowca 3 razy dziennie: rano, po południu, wieczorem, w zależności od potrzeby. Należy pamiętać, aby warstwy były bardzo cienkie, a przed każdym nowym nałożeniem preparatu trzeba dokładnie zmyć starą warstwę. Nie można skubać, drapać, zrywać strupków, złuszczać naskórka, gdyż grozi to powstaniem blizn, nierównomiernym przyjęciem pigmentacji lub nieprzyjęciem się pigmentu. Po zabiegu przez 24h nie wolno palić papierosów oraz spożywać barwiących produktów (np. burak), ponieważ grozi to odbarwieniem się pigmentacji. Przez około 3 dni po zabiegu należy przyjmować płyny przez słomkę. Przez około 7 dni po zabiegu należy unikać ostrych i gorących potraw oraz napoi.

Wskazania:

-blady, delikatny naturalny kolor ust

-optycznie wąskie usta

– asymetria ust

– rozmyty kontur

– nierównomierny kolor ust

Przeciwwskazania:

– rany w miejscu zabiegowym

– gorączka, stany zapalne organizmu,

– ciąża

– laktacja

– łuszczyca oraz bielactwo- przeciwwskazanie względne- możliwość wystąpienia efektu Kobnera, czyli powstanie nowego ogniska zmiany chorobowej

– hemofilia,

– nieunormowana cukrzyca

– opryszczka- należy pamiętać, iż opryszczkę można roznieść na inne partie skóry, pigmentację wykonujemy minimum 2 tygodnie po ustąpieniu

– chemioterapia i radioterapia

– infekcje grzybicze, bakteryjne

– trądzik ropowiczy

– silne zaburzenia psychiczne

– hemofilia

– przyjmowanie leków rozrzedzających krew- aspiryna, ibuprofen, acard- mogą spowodować wzmożone krwawienie podczas zabiegu

– zaawansowana, nieunormowana cukrzyca,

– choroby nowotworowe bez zgody lekarza

– przyjmowanie antybiotyków oraz leków grzybobójczych

– tendencja do bliznowców i keloidów,

– przyjmowanie bisfosfonianów- możliwość odbarwienia pigmentacji na czarno

– leczenie kanałowe zęba

– terapia retinoidami

– zajady

– stosowanie odżywki na porost brwi i rzęs- odżywka może spowodować poszerzenie się naczyń krwionośnych szczególnie na powiekach

– picie ziół oraz stosowanie inhalacji- spożywanie czystka nie pozwala na implantację pigmentu wypłukując go, nagietek, rumianek czy dziurawiec mogą powodować odbarwienia

– jaskra, zaćma- poprzez nacisk oraz naciąganie powieki możemy spowodować zwiększenie ciśnienia w gałce ocznej

– zakażenie wirusem HIV i WZW